Godina : 30
Lokacija : Nova Pazova
Datum upisa : 04.06.2008

Holandija - Francuska 4:1 (1:0) Empty
PočaljiNaslov: Holandija - Francuska 4:1 (1:0)   Holandija - Francuska 4:1 (1:0) Icon_minitimeSub Jun 14, 2008 2:12 pm

ujt 9', van Persi 59', Roben 72', Snajder 90' - Anri 71'

Pobedom nad Francuskom u Bernu u vrhunskoj utakmici 2. kola C grupe, reprezentacija Holandije je izborila plasman u četvrtfinale Evropskog prvenstva. "Lale" su potvrdile da su sa ovakvom igrom sigurno jedan od favorita za trijumf, dok su "trikolori" prikazali sasvim solidnu igru, a uprkos porazu i dalje imaju male šanse da se plasiraju u dalje takmičenje.

Rano vođstvo omogućilo je Holandiji mirnu igru. Posle kornera je najsnalažljiviji u kaznenom prostoru bio Dirk Kujt i udarcem glavom sa par metara savladao Kupea. Isti igrač je nešto kasnije imao novu priliku, ali je njegov udarac sa 16 metara završio preko gola. Od tog trenutka Francuzi preuzimaju inicijativu. Ređaju se šutevi Govua, Alude i Anrija, ali je Edvin van der Sar potvrdio sjajnu formu.

Svetski vicešampioni su u nastavku krenuli svim silama i preko Anrija propustili dve stopostotne šanse. Prvi put je šut blokiran, a u drugom navratu je iako potpuno sam pred van der Sarom, prebacio gol u želji da ga lobuje. I onda je neočekivano sevnula kontra Holanđana. rezervisti Roben i van Persi su bili u glavnim ulogama i Gregori Kupe je po drugi put morao da vadi loptu iz mreže. Uzbuđenjima tu nije bio kraj jer je Anri posle dodavanja Sanjola vratio Francusku u život. Činilo se da ima dovoljno vremena da puleni selektora Domeneka izbegnu poraz, ali već u sledećem minutu sve dileme otklanja Roben lepim golom iz teške pozicije. Francuska je do kraja mogla da makar ublaži poraz, ali njenim igračima je nedostajalo i malo sreće u završnici akcija. Tačku na fantastičnu partiju i pobedu Holandije stavio je Vesli Snajder evrogolom u nadoknadi vremena.

Sve - i - Svasta :: Vesti iz zemlje i sveta! :: Novine! :: Vesti iz sporta!-