Sve - i - Svasta
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PrijemLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Nole: Nema privilegija ako niste Federer

Ići dole 
AutorPoruka
Dacha
Admin
Admin
Dacha


Broj poruka : 287
Godina : 30
Lokacija : Nova Pazova
Datum upisa : 04.06.2008

Nole: Nema privilegija ako niste Federer Empty
PočaljiNaslov: Nole: Nema privilegija ako niste Federer   Nole: Nema privilegija ako niste Federer Icon_minitimeSub Jun 14, 2008 2:15 pm

Novak Đoković u subotu igra u polufinalu Kvinsa (nagradni fond 713 hiljada dolara), turnira čija je osnovna svrha priprema za Vimbldon. Rival za ulazak u finale biće mu Argentinac David Nalbandijan.

Ipak, turnir u Londonu je za ljubitelje "belog sporta" u Srbiji obeležio meč trećeg kola, između prijatelja i ljubimaca nacije, Novaka Đokovića i Janka Tipsarevića.

"Bio je to psihički težak meč za obojicu. Prvi put smo igrali jedan protiv drugog na turniru. Janko i ja smo prijatelji odavno, trenirali smo zajedno i pre početka meča, koji zato nisam mogao da shvatim kao zvaničan, a on je igrao pametnije", izjavio je najbolji srpski teniser za "Sportski žurnal".

Đoković je posle gubitka prvog seta od Tipsarevića napravio preokret i plasirao se u četvrtfinale u kome je lako savladao Lejtona Hjuita.

Kvins je ipak samo uvertira za "nezvanično prvenstvo sveta" u Vimbldonu.

"Mnogo sam radio na pojedinačnim elementima. Za mene je važno da je trava na Vimbldonu sada sporija, a na ruku mi ide što igrači osnovne linije imaju više uspeha. Prošle godine sam igrao u polufinalu, ali na žalost sam podlegao povredama. Sada bolje serviram, ali moram da budem agresivniji. Gren slem traje dve nedelje i potrebno je biti i psihički spreman".

Treći reket sveta priznaje da voli da igra na travi.

"Ne možete uvek da imate privilegije, naravno ako niste Federer", našalio se Đoković aludirajući na programe turnira koji su često takvi da mora da čeka ceo dan da bi izašao na teren zbog čega gubi na težini i kretanju.

"Uživam da igram na travi. Ova podloga je nešto izuzetno u ovoj zemlji i lepo je biti deo tradicije", zaključio je Novak Đoković.

(MONDO)
Nazad na vrh Ići dole
https://sve-i-svasta.forumsr.com
 
Nole: Nema privilegija ako niste Federer
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Sve - i - Svasta :: Vesti iz zemlje i sveta! :: Novine! :: Vesti iz sporta!-
Skoči na: