Godina : 30
Lokacija : Nova Pazova
Datum upisa : 04.06.2008

Svajcarci se casno oprostili od EURO2008 Empty
PočaljiNaslov: Svajcarci se casno oprostili od EURO2008   Svajcarci se casno oprostili od EURO2008 Icon_minitimePon Jun 16, 2008 1:44 pm

Fudbaleri Švajcarske su se na častan način oprostili od daljeg učešća na prvenstvu čiji su koorganizatori, pobedom nad oslabljenom postavom Portugala rezultatom 2:0. Lepa utakmica bez rezultatskog značaja rešena je u drugom poluvremenu, golovima Hakana Jakina čime su "sajdžije" napravile i lep oproštaj od sada već bivšeg selektora Kobija Kuna.
Nastavak teksta ▼

Prvo poluvreme je donelo nekoliko izvrsnih prilika sa obe strane, ali i neočekivano veliki broj faulova (26), koji su bez preke potrebe kvarili solidan ritam u Bazelu. Naročito dosadno je bilo u prvih 10-ak minuta, jer ni jedna ekipa nije preuzimala inicijativu niti se preterano trudila da ugrozi gol rivala. Konačno, izabranici novog trenera Čelsija su razmdrali stvar u 18. minutu i to preko rezerviste Nanija i njegovog šuta iz slobodnjaka. Cuberbiler je dobro reagovao tada, kao i nekoliko minuta kasnije na traljav pokušaj glavom usamljenog Bruna Alveša. Težište igre se brzo prebacilo na drugu stranu, pa je došlo vreme da Rikardo pokaže šta zna. Inler je u 23. minutu poslao bombu sa 30-ak metara, koja je morala da se boksuje preko prečke. Ubrzo je i na drugoj strani bilo mnogo uzbuđenja, a jedan golman je po prvi put bio savladan. Ipak, ono što nije uspeo da uradi Cuberbiler uradio je Filip Senderos, koji je blokirao udarac Postige. Napadač Portugala je konačno zatresao mrežu u 36. minutu, ali je gol (neopravdano) poništen zbog ofsajda, čime su sudije na EURO2008 upisale na svoj konto još jednu grešku.

Drugi deo počeo je na sličan način na koji se završilo prvo poluvreme. Inler je ponovo pripretio sa distance, a uzvratili su Kvarežma i Nani, koji je pogodio stativu. Ipak, Portugalci su posle propuštenih prilika prepustili incijativu rivalu, što je Švajcarska uspela da iskoristi. Inler nije uspeo da svoju odličnu igru kruniše golom, ali je u 71. minutu upisao lepu asistenciju za Hakana Jakina. Nova velika greška arbitra viđena je u 83. minutu, kada je Barneta pao bez kontakta sa Meirom, ali je dobio penal. Jakin je bio siguran i postavio je konačan rezultat.

Švajcarska - Portugal 2:0 (0:0)
Bazel - Stadion: Sent Jakob park. Sudija: Konrad Plauc (Austrija). Strelci: Jakin 71, 83p (Švajcarska). Žuti kartoni: Jakin, Fonlanten, Fernandes, Barneta - Fereira, Meira, Migel, Riberio.
Švajcarska: Cuberbiler, Lihtštajner (Grihting), Miler, Senderos, Manjin, Behrami, Fernandes, Inler, Fonlanten (Barneta), Jakin (Kabanas), Derdijok.
Portugal: Rikardo, Fereira (Riberio), Bruno Alveš, Pepe, Migel, Raul Meireleš, Veloso (Žoao Mutinjo), Meira, Nani, Postiga (Almeida), Kvarežma.

Lokacija : Lucani, Serbia

PočaljiNaslov: Re: Svajcarci se casno oprostili od EURO2008   Svajcarci se casno oprostili od EURO2008 Icon_minitimePon Jun 16, 2008 8:27 pm