Sve - i - Svasta
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PrijemLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Bregovic trazio da ga odmah operisu

Ići dole 
2 posters
AutorPoruka
Dacha
Admin
Admin
Dacha


Broj poruka : 287
Godina : 30
Lokacija : Nova Pazova
Datum upisa : 04.06.2008

Bregovic trazio da ga odmah operisu Empty
PočaljiNaslov: Bregovic trazio da ga odmah operisu   Bregovic trazio da ga odmah operisu Icon_minitimeSub Jun 14, 2008 2:19 pm

BEOGRAD - Popularni muzičar Goran Bregović (58), koji je prilikom pada s merdevina polomio prvi lumbalni pršljen i desnu ruku, juče je operisan u Urgentnom centru.

Kada su mu posle pregleda kičme specijalisti saopštili da mora da bude operisan jer je parče lumbalnom pršljene ugrožavalo kičmenu moždinu, zatražio je da što pre bude podvrgnut hirurškoj intervenciji. Operacija je počela u devet časova i trajala je puna tri i po sata. Bregović se posle operacije brzo probudio iz anestezije i oseća se veoma dobro.
- Operacija je protekla dobro. Očekujemo da Bregović danas, najkasnije do ponedeljka, stane na noge - kaže za „Blic“ hirurg Zlatibor Lončar, ali nije želeo da prognozira koliko će poznati muzičar ostati u bolnici.



Dvorište u kome je Bregović doživeo nezgodu


Odmah posle operacije Bregović je vraćen u apartman, a posete su dozvoljene samo njegovim najbližima, porodici i prijateljima.
- Upravo sam posetio Bregovića. Malo je mamuran posle operacije, ali se oseća dobro. Sam je želeo da operacija bude izvedena u Urgentnom centru u Beogradu, jer ima poverenje u naše vrhunske hirurge koji upravo takve operacije obavljaju rutinski svaki dan. Profesor Pešić, koji je rukovodio timom hirurga, najveći je stručnjak za operacije tog tipa i sa svojim timom se potrudio da na najbolji način obavi ovu komplikovanu operaciju - morao je da sastavi dva polomljena pršljena i izvadi polomljeno parče. Bregović je polomio i desnu ruku, tako da će za isvesno vreme morati da pauzira sa brojnim zakazanim koncertima širom sveta - priča za „Blic“ Bregovićev prijatelj, poznati novinar Petar - Peca Popović.
On kaže da je Bregović u apartmanu i ima apsolutno svu potrebnu negu i pažnju.
- Ali, budući da znam da je veliki borac, siguran sam da će se oporaviti veoma brzo i nastaviti turneju. Po rečima lekara, trebalo bi da izađe iz bolnice za dva dana - kaže on.
Bregovićev menadžer Raka Marić gotovo ceo dan provodi u Urgentnom centru.
- Posle šoka u kojem sam bio kada sam saznao da se Goran ozbiljno povredio, odmah sam stigao u Urgentni centar. Goran je, naravno, bio svega svestan. Nije smeo da se pomera, da ne bi još više povredio kičmu. Odmah smo se dogovorili sa doktorima da se operacija izvrši, sve je urađeno na najbolji način i povreda je potpuno sanirana - kaže Marić.
Bregović se povredio prekjuče u 13 sati, kada je brao višnje i s visine od četiri metra pao s merdevina u dvorištu svoje kuće u Ulici banjičkih žrtava 6a na Senjaku. Njegov asistent Ninoslav Ademović i radnici čuli su njegov jauk, dotrčali u zadnji deo dvorišta i ugledali Bregovića na zemlji. Bio je svestan, pomerao je ruke i noge. Nisu znali da li je pri padu polomio nešto pa nisu smeli da ga pomeraju, već su odmah pozvali Hitnu pomoć. Goran Bregović je u svesnom stanju prevezen u Urgentni centar, gde je utvrđeno da mu je polomljen pršljen i juče je operisan.
Nazad na vrh Ići dole
https://sve-i-svasta.forumsr.com
..CoLuNgA...GiRl..
Member!
Member!
..CoLuNgA...GiRl..


Broj poruka : 216
Godina : 30
Datum upisa : 13.06.2008

Bregovic trazio da ga odmah operisu Empty
PočaljiNaslov: Re: Bregovic trazio da ga odmah operisu   Bregovic trazio da ga odmah operisu Icon_minitimeSub Jun 14, 2008 9:37 pm

Jadan covek!!
Nazad na vrh Ići dole
http://spice-world.fforum.biz
 
Bregovic trazio da ga odmah operisu
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Sve - i - Svasta :: Vesti iz zemlje i sveta! :: Novine!-
Skoči na: