Sve - i - Svasta
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PrijemLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Bunjevcević: Smena Jankovica - prava odluka

Ići dole 
AutorPoruka
Dacha
Admin
Admin
Dacha


Broj poruka : 287
Godina : 30
Lokacija : Nova Pazova
Datum upisa : 04.06.2008

Bunjevcević: Smena Jankovica - prava odluka Empty
PočaljiNaslov: Bunjevcević: Smena Jankovica - prava odluka   Bunjevcević: Smena Jankovica - prava odluka Icon_minitimeNed Jun 15, 2008 2:11 pm

Crvena zvezda imaće mnogo posla narednih dana. Posle smene trenera Aleksandra Jankovića, crveno-beli moraće da pronađu novog stručnjaka, a najveće šanse da sedne na klupu ima Čeh Zdenek Zeman.

Janković je napustio kormilo kluba iz Ljutice Bogdana jednoglasnom odlukom Upravnog odbora, ali na predlog sportskog direktora Gorana Bunjevčevića. On tvrdi da je to bila ispravna odluka.

"Prolazimo kroz teške dane, kada donosimo važne odluke, koje nisu ni najmanje prijatne i lake. Janković je smenjen na moj predlog, ali su ključni ljudi u klubu znali moj stav pre sednice Upravnog odbora. Kada mi je Janković predao izveštaj, rekao sam da se ne slažem. Odluka nije bila laka, a vreme će pokazati koliko je ispravna. Procenili smo da je u ovom trenutku najbolje rešenje da smenimo Jankovića, jer smo ostali bez trofeja. Neki klubovi se odluče za promenu i posle tri uzastopne titule, kao što je slučaj sa Interom i Robertom Manćinijem...", izjavio je u intervjuu za "Novosti" Goran Bunjevčević.

On je rekao da je Zvezda krenula u potragu za novim stručnjakom praktično pre otpuštanja Jankovića, što su mnogi zamerili čelnim ljudima u klubu, ali da je to bio potez na mestu.

"Morali smo da imamo alternativu, neke kontakte, ako Upravni odbor odluči da smeni Aleksandra Jankovića. Bolje je tako, nego da počnemo panično da tragamo za trenerom po Evropi, jer nije ostalo mnogo vremena do početka priprema. Zeman je samo jedan od kandidata za novog trenera. Mnogo je imena pominjano, a samo se sa Zemanom pričalo o konkretnim uslovima. Lično, najpre sam bio za neku špansku varijantu", dodao je Bunjevčević i izjavio da bi postavljanje novog trenera trebalo da bude okončano u ponedeljak.

Bivši igrač Zvezde tvrdi da zna da su jedini ciljevi dobri rezultati, odnosno trofeji i da ne beži od toga. Ukoliko ne bude uspeo da ostvari planirano, spreman je da napusti direktorsku fotelju.

"Cilj Crvene zvezde uvek je dupla kruna, uz dobre igre i rezultate u Evropi. Predao sam svoj program i znam da nas čeka mukotrpan posao. Ako se zna šta se od mene traži, onda želim da uredim tim kako želim i odgovaram za rezultate. Došao sam u klub na neodređeno vreme. Radim od jutra do sutra i želim nešto da napravim. Najmanji problem će biti da se povučem, ako ne bude uspeha i podrške UO i navijača. Imena su prolazna, pa naravno i moje, ali Crvena zvezda mora da istraje u želji da krene napred".
Nazad na vrh Ići dole
https://sve-i-svasta.forumsr.com
 
Bunjevcević: Smena Jankovica - prava odluka
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Sve - i - Svasta :: Vesti iz zemlje i sveta! :: Novine! :: Vesti iz sporta!-
Skoči na: